Autorské sklady pro preparovanou kytaru

Audio a video alba s autorskými skladbami pro preparovanou kytaru.

Preparací kytary se rozumí vložení různých akustických elementů (preparátorů) na určitá místa nástroje. Preparovaná kytara musí být vždy správně vyladěna a jednotlivé preparátory jsou zpravidla vkládány na místa alikvotních zvuků, tedy většinou tam, kde se rozeznívají flažolety.

Audio alba pro preparovanou kytaru

Alba Skladby pro preparovanou kytaru 2018 a 2019 představují mé kompozice pro sólovou preparovanou kytaru. V albu Skladby pro preparovanou kytaru 2011 jsem hrál na jednu až tři preparované kytary. U alb preparované kytary I - IV jsem hrál současně na jednu až devět preparovaných kytar.

Video alba s autorskými skladbami pro preparovanou kytaru.

Ve dvaceti Preppartitách jsem se snažil zmapovat techniku preparované kytary od relativně jednoduché preparace jedinou skleněnou tyčinkou až po poměrně složité vícenástrojové preparace. Každé video album má několik částí a je opatřeno detailními záběry na preparátory a jejich umístění.

Chitarra percussiva, Macchina astrattista, Macchine da gioco, Molle e pendoli, Preparazione incantabile, Preparsuita 1 – 4 a Suita pro  oscilantně preparované kytary jsou video alba, kde jsem současně hrál na tři až 10 kytar – vícenástrojové preparace.

Fotogalerie

Dan Janal

kytarová hudba z lednického zámku

Napište mi na facebooku

remove_action( 'woocommerce_after_shop_loop_item', 'woocommerce_template_loop_add_to_cart' ); remove_action( 'woocommerce_single_product_summary', 'woocommerce_template_single_price', 10 ); remove_action( 'woocommerce_single_product_summary', 'woocommerce_template_single_add_to_cart', 30 ); remove_action( 'woocommerce_after_shop_loop_item_title', 'woocommerce_template_loop_price', 10 );